Sivilcelerinizden doğal yöntemlerle kurtulun


Akne ve sivilceler birçok kişinin sorunu. Ancak çözüm sandığınız kadar zor değil. Evde doğal yöntemlerle sivilcelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Yağlı ciltlerde daha sık görülen akne ve sivilce sorunu, eğer önemli bir cilt rahatsızlığına dönüşmediyse doğal yollarla çözülebilir. Doğanın mucizesini içinde taşıyan sebze, meyve ve bitkiler ile sivilce sorununuza çare bulabilir, sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde kavuşabilirsiniz.
Kırmızı İzlere Son: Salatalık
İltihapları kurutucu bir özelliğe sahip olan salatalık limon suyu ile birleştiğinde etkili bir sivilce maskesi haline geliyor. Birkaç damla limon suyu ve bir salatalığın rendesi ile pratik bir maske hazırlayabilirsiniz.
Sivilcelerinizden doğal yöntemlerle kurtulun
Bakterileri Yok Etmenin En Ferah Yolu: Çay Ağacı Yağı
Çay ağacı yağı bakteriyi ve mantarı yok eden, cildi derinlemesine temizleyen, doğal bir yağdır. Sivilcenin üzerine doğrudan uyguladığınızda kızarıklığı ve şişkinliği alıp iyileştirir.
En Doğal Temizleyici: Sarımsak
Doğal bir antibakteriyel arıyorsanız en doğru bitki sarımsaktır. Sarımsak virüs, bakteri, mantar gibi cilde zarar veren, sivilce ya da akne oluşumuna neden olan etkenleri yok eder. Sarımsağı tüketmenin yanı sıra sivilce üzerinde ovarak kullanırsanız en hızlı şekilde sonuç alabilirsiniz.
Sivilcelerinizden doğal yöntemlerle kurtulun
Kirleri Söküp Atar: Bal
Yapışkan ve akışkan bir kıvama sahip olan bal, antibiyotik özelliği ile soğuk algınlığı, nezle gibi rahatsızlıklar için kullanılır. Ancak kıvamı ve yapısı, onu iyi bir nemlendirici, yağ dengeleyici ve temizleyici haline de getirir. Sadece bal ile yapacağınız bir sivilce maskesi ile cildinizi yağ ve kirden arındırabilirsiniz.
Ferahlıktan Gelen Işıltı: Aleo Vera
Kokusu ve yapısıyla ciltte ferahlık hissi uyandıran aleo vera bitkisi, pek çok güzellik ve bakım ürününün içeriğinde kendine yer buluyor. Sivilcelerinizin kızarıklığını azaltmak, şişkinliklerini yok etmek için bu bitkiden yararlanabilirsiniz.
Sivilcelerinizden doğal yöntemlerle kurtulun
Sivilce Oluşumunu Engeller: Domates
Eğer sivilceye meyilli, yağlı bir cildiniz varsa sivilce oluşumunu önlemek için önceden önlem almanız gerekir. Sivilce oluşumunu önlemek için domatesten yardım alabilir, püre haline gelmiş domates ile maske hazırlayabilirsiniz. 1 saat bekleyen maskeyi temizledikten sonra küçülen gözenekler sayesinde sivilcelerinize elveda diyebilirsiniz.
Hassas Ciltlere Gül Suyu
Hassas bir cildiniz varsa ve sivilce oluşumunu engellemek, gözeneklerinizi küçültmek ve etkili bir temizlik sağlamak için gül suyu kullanabilirsiniz. Doğal tonik olarak bilinen gül suyu ile cildinizi sabah ve akşamları temizleyebilirsiniz.
Share on Google Plus

About Cengizhan Korkmaz