Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu


Diyetler hakkındaki en büyük yanılgı şüphesiz aç bırakacağı düşüncesi. Ancak aç kalmadan kilo vermek de mümkün. İşte öneriler...

Sağlıklı beslenme, sadece kilo vermek için değil dinç kalmak, iyi ve zinde hissetmek için de büyük önem taşır. Aç kalarak, pek çok besinden ödün vererek yapılan diyetler sağlık açısından pek çok tehlikeyi de beraberinde getirir. Aç kalmadan kilo vermenin pratik ve kolay yollarını uygulayarak formda kalabilir, sağlıklı beslenebilirsiniz.
1. Kahvaltıyı önemseyin
Bir klişe belki ama kahvaltı günün en önemli öğünü. Ara ve öğünlerde daha tok hissetmek, güne zinde başlamak için yumurta, süt ve peynirin mutlaka yer aldığı, protein ağırlıklı bir kahvaltı yapabilirsiniz.
Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu
2. Light ürünler yerine sağlıklı ürünleri tercih edin
Light ve diyet olarak tanımlanan peynirden süte, bisküviden dondurmaya pek çok yiyeceğin kalorisi sağlıklı besinlerden az değildir. Bu nedenle light ürünler yerine meyve, yoğurt gibi sağlıklı yiyecekler yemeniz sağlığınıza da daha iyi gelecektir.
3. Şekerden mümkün olduğunca uzak durun
Şeker, sadece kilo aldıran bir besin maddesi değildir. Aynı zamanda vücudunuzda şişkinliğe, ağırlığa ve ödeme de yol açar. Bu nedenle sağlıklı beslenmek ve kilo vermek için şekeri mutlaka azaltmalısınız.
Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu
4. Ara öğünleri unutmayın
Ara öğünler aç kalan vücudun yağ depolamasını ve ana öğünlerde yoğun bir açlık hissedilmesini engellediğinden kilo vermede oldukça etkilidir.
5. Daha fazla hareket edin
Aç kalmadan kilo vermek için en doğru yöntem alınan kalorileri mümkün olduğunca yakmaktan geçer. Bunun için egzersiz ve spor yapmayı, yürümeyi sakın ihmal etmeyin.
Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu
6. Suyu en yakın arkadaşınız haline getirin
Ödemlerinizden kurtulmak, verdiğiniz kiloları daha iyi görmek ve arınmak için günde 2-2.5 litre su içerek daha iyi hissedebilirsiniz.
7. Tükettiğiniz besinleri çeşitlendirin
Sadece protein, karbonhidrat ya da meyve şekeri ile yapılan ve aç kalınan diyetlere karşı uzmanlar, her öğünde tüm besin çeşitlerini karıştırarak daha sağlıklı beslenilebileceğini vurgular. Her öğünde birkaç farklı besini tüketerek iyi bir denge yakalayabilirsiniz.
Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu
8. Kalori hesabı yapın
Yediğiniz her yiyeceğin kalori hesabını yapmanız mümkün değil. Ancak küçük kaçamaklarınız ya da ana yemekleriniz için ortalama kalori hesabı yapmak o kalorileri yakma ve eritme esnasında daha bilinçli olmanızı sağlar.
9. Fast food yiyecekler tüketmeyin
Dışarıda mümkün olduğunca az yemeye özen gösterip yağlı, bol kalorili ve sağlıksız fast food yiyeceklerden uzak durup sağlıklı yiyecekleri daha bol ve doyurucu miktarda tüketebilirsiniz.
Aç kalmadan kilo vermenin 10 kolay yolu
10. Yemek saatinizi geciktirmeyin
Akşam 7'den sonra vücudunuz yağ yakımını yavaşlatacağından bu saatten sonra bir bardak süt ya da bir porsiyon meyveden başka yiyecek yememeye özen göstermelisiniz.
Share on Google Plus

About Unknown

0 yorum:

Yorum Gönder