Doğubeyazıt'ta çatışma: 1'i ağır 3 asker yaralı


Ağrı Doğubayazıt İlçesi'nde Ağrı Dağı'nın eteklerinde jandarma ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada, 1'i ağır 3 asker yaralandı. Bugün Erzurum Horasan'da da bir astsubay silahla vurularak yaralandı ve tedavi altına alındı.
Bugün saat 11.00 sıralarında Doğubayazıt'a 22 kilometre uzaklıkta bulunan Ağrı Dağı eteklerindeki Yaygınyurt Köyü yakınında meydana geldi. Bölgede konuşlanan jandarma kuvvetlerine, bir grup PKK'lı terörist tarafından ateş açıldı. Güvenlik kuvvetleri, teröristlere anında karşılık verdi. Çıkan çatışmada 1'i ağır, 3 asker yaralandı. Durumu ağır olan asker, helikopterle hemen Erzurum'a sevk edilirken, diğer 2 asker Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.PKK'lı teröristlerle, güvenlik kuvvetleri arasındaki çatışma sürerken, bölgeye takviye askerler gönderildi.

HORASAN'DA ASTSUBAYA SİLAHLI SALDIRI

Erzurum'un Horasan ilçesinde bir astsubay, görev yaptığı bölüğüne aracıyla gittiği sırada uğradığı silahlı saldırıda yaralandı. Önceki gün Muş Malazgirt'te ailesiyle birlikte evine dönen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın aracı arıza yapmış, aracından inen Binbaşı siyah bir araçtan açılan çapraz ateşle şehit edilmişti.

Alınan bilgiye göre, 9. Kolordu Komutanlığı 34. Mühimmat Bölüğü'nde görev yapan Astsubay Üstçavuş Nazım Altun'un işe gittiği sırada kullandığı aracı, Üçyol mevkisi TEDAŞ kavşağında arıza yaptı.

Aracından inen Altun'a bu sırada yanına yaklaşın siyah renkli bir araçtan ateş açıldı.
Malazgirt Jandarma Komutanı şehit oldu

Yaralanan Altun, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Horasan Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralı astsubay, buradaki ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Erzurum'a sevk edildi. İlçede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

TATVAN'DA POLİS ARACINA MAYINLI SALDIRI Bu arada Bitlis'in Tatvan İlçesi'nde yol güvenliğini sağlayan 2 zırhlı polis aracına mayınlı ve silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda can kaybının ve maddi hasarın meydana gelmediği, bölücü terör örgütü mensuplarının ise yaralı olarak olay yerinden kaçtıkları belirtildi.
Şemdinli şehidi memleketine uğurlandıBitlis Valiliği, saldırının Tatvan-Van karayolunun 13 kilometresinde sabah saat 07.40 sıralarında yaşandığını açıkladı. Yol kenarına döşenen mayının patlatıldığı ve taciz ateşinin açıldığı belirtilerek, "29/07/2015 günü, Tatvan İlçesine 13 km kala saat 07:40 sıralarında Bölücü Terör Örgütü mensuplarınca Bitlis-Van Karayolu üzerinde yol güvenliği görevini ifa eden Bitlis İl Emniyet Müdürlüğümüze ait iki adet zırhlı araca yönelik yol kenarına döşenen mayın patlatılmış ve taciz ateşi açılarak saldırıda bulunulmuştur. Saldırıya anında karşılık verilmiştir. Ayrıca verilen karşılık sonucu Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yaralı olarak olay yerinden kaçtıkları değerlendirilmektedir. Yaşanan saldırıda herhangi bir yaralımız ve maddi hasarımız bulunmamaktadır." denildi.

LOJMANDA SALDIRININ İZİ

http://fotogaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/97515/2/1/yuksekovada-lojmanlara-roketli-sald-r

Yüksekova'da adliye lojmanları ile polislerin kaldığı TOKİ konutlarına teröristlerce dün akşam eş zamanlı roketatarlı saldırı düzenlendi. Saldırının ardından ilçede bir çok adrese operasyon yapıldı. Yüksekova’da dün saat 22.15’de eş zamanlı olarak adliye lojmanları ile ilçe merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktaki Esentepe Mahallesi’nde polislerin kaldığı TOKİ konutlarına teröristlerce reketatarlı saldırı düzenlendi. 6 katlı adliye lojmanlarında roket mermisi çatının hemen altına, polislerin kaldığı TOKİ konutlarında ise yine binanın boş duvar bölümüne isabet etti. Saldırılarda her hangi bir can kaybı olmadı.
Kerkük-Yumurtalık'a saldırı açıklamasıİlçe merkezindeki saldırıların hemen ardından Yüksekova ilçe merkezinde geniş çaplı operasyonlar yapıldı. Sabah saatlerine kadar bir çok adrese operasyon yapıldığı belirtildi. Yetkililer, gözaltılarla ilgili bir açıklamada bulunmadı.

SASON'DA KORUCULARA TUZAK


BATMAN'ın Sason İlçesi'ne bağlı Kelhasan Köyü'nde, korucuların bulunduğu araç geçerken, yol kenarındaki çilek kasalarına PKK'lı terörislerce yerleştirilen bomba, uzaktan kumanda patlatıldı. Olayda şans eseri ölen ve yaralanan olmadı.


Yaklaşık 2 bin köy korucusunun bulunduğu Sason İlçesi'nde, Kelhasan Köyü ile Binoni Mezrası arasında, korucuları taşıyan aracın geçişi sırasında, yol kenarındaki çilek kasalarının içine yerleştirilen bomba, teröristlerce uzaktan kumanda ile patlatıldı. Bomba araç geçtikten saniyeler sonra patladığı için şans eseri ölen ve yaralanan olmadı. Patlamanın şiddetiyle yolda çukur oluştu ve kenardaki bariyer parçalandı.Share on Google Plus

About Unknown

0 yorum:

Yorum Gönder