Muğla’da kaçırılan üniversiteli Feride Adana'da bulundu

Ahmet A. tarafından kaçırıldığını ailesine bildiren ve bunun üzerine bulunması için tüm Türkiye'nin seferber olduğu genç kız Adana'da kurtarıldı. Twitter'da dün gece #FerideNerede ve #birkişidahaeksilmeyeceğiz gibi hashtag'ler ile binlerce tweet atılmış, gecenin ilerleyen saatlerinde ise Feride bulunmuştu.


Muğla’da geçen perşembe günü kaçırıldığı ileri sürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Feride B., Adana’nın Tufanbeyli İlçesi’nde kurtarıldı. Genç kızı eğitim gördüğü Muğla’da kaçıran A.A. ile ona yardımcı olan 1 kişi gözaltına alındı. A.A’nın, Feride B.’nin İzmir’de yaşayan komşusu olduğu öğrenildi.Muğla’da kayıp olarak aranırken cesedi bulunan 18 yaşındaki Cansu Kaya’nın üzüntüsü yaşanırken, yine Muğla’da bu kez Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 1’inci sınıf öğrencisi Feride B.’nin kaçırıldığı iddiası endişelere yol açtı. B.’nin geçen perşembe günü ailesine ve arkadaşlarına "Ahmet. A. beni kaçırdı. Yanında silah var. Konya yoluna doğru gidiyoruz. Yardım edin" mesajı üzerine, konu emniyete bildirildi. B.’nin İzmir’den komşusu olan inşaat işçisi Ahmet. A.’nın yakalanması ve genç kızın kurtarılması için çalışma başlatıldı.
SOSYAL MEDYADA SEFERBERLİK

B.’nin bulunması için konudan haberdar olan vatandaşlar twitter’de #FerideNerede adlı hashtag oluşturuldu. Hashtag sosyal medyanın ilk sıralarında yer aldı. Çeşitli sivil toplum kuruluşları, farklı meslek gruplarından insanlar paylaşımlarıyla B.’nin de sonunun Cansu Kaya gibi olmaması için biran önce bulunması çağrısı yaptı. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da Muğla Emniyetinden bilgi alarak konuyu takip etti.
TELEFON SİNYALİNDEN YERİ BELİRLENDİPolisin başlattığı çalışma sonucu Ahmet. A.’nın telefon sinyali Adana’nın Tufanbeyli İlçesi’nde belirlendi. Konu Tufanbeyli İlçe Jandarma Komutanlığı’na iletildi. Jandarma ekiplerinin Ahmet. A.’nın telefon sinyalinin hareket halinde olduğunu belirleyince, gittiği güzergah üzerinde önlem aldı. Durdurulan araçta Ahmet. A. ile kendisine yardım eden bir kişi yakalandı. Araçta bulunan Feride B. ise kurtarıldı. Otomobilde bir ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan Ahmet. A.. ve kendisine yardım eden kişi, jandarmadaki işlemlerinin ardından Adana’da adliyeye sevk edilecek. Feride’yi kaçırırken Ahmet. A.’ya yardımcı olduğu iddiasıyla da Muğla’da da 3 kişinin aranırken, genç kızı almak için ailesi İzmir’den Adana’ya gitti.
GÖZYAŞLARI İÇİNDE KAÇIRILDIĞINI SÖYLEMİŞ

Yine genç kızın bulunması #FerideBulundu hashtagiyle sosyal medyanın ilk sıralarına yükseldi. DHA muhabirinin telefonla görüştüğü Feride’nin ağabeyi Murat B., "Kardeşimi kaçıran ve ona yardım eden kişi, Adana’nın Tufanbeyli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından zanlıların cep telefonu sinyali takibi sonucu yakalandığını öğrendim. Feride ile telefonda görüştüm. Gözyaşları içerisinde kaçırıldığını söyledi. Şu anda ifade veriyor. Muğla’da kaçırılma olayına 3 kişi yardımda bulunmuş. Polis ekipleri yakalama çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Share on Google Plus

About Unknown

0 yorum:

Yorum Gönder